Ungvári Miklós aranyérmes az olimpiai kvalifikációs Grand Prix-viadalon

Hatvanhét ország 411 judósa nevezett a második magyar judo Grand Prix-ra, ami egyben olimpiai kvalifikációs verseny is; az összdíjazása százezer dollár. Az első napon hatalmas magyar siker született a Papp László Sportarénában, a 73 kg-osok mezőnyében Ungvári Miklós aranyérmet nyert.

Londoni ezüstérmesünk mellett Karakas Hedvig harcolt medálért az 57 kg-os mezőnyben, de a bírók elvették tőle az éremszerzés lehetőségét, mivel a bronzcsatában a második hosszabbításban megintették, így ellenfele az amerikai olimpiai érmes Malloy állhatott a dobogó harmadik fokára.

Ungvári az első fordulóban erőnyerő volt, de utána hol biztosan, hol vert helyzetből brit, svéd és belga riválisát legyőzve került be a fináléba. A döntőben a két éve éppen a budapesti arénában Európa-bajnok szlovén Draksic következett. Hatalmas taktikai harc jellemezte találkozójukat, ahol egy földharc után a szlovén lekopogta (feladta) a találkozót.